Elvan Mağaza

Elvan Gıda’dan Cumhuriyet Tarihi Rekoru

Elvan Gıda, Cumhuriyetimizin 100. yılında dev bir yatırıma imza attı. Türkiye'nin en kısa sürede tamamlanan en büyük güneş enerjisi santralini görkemli bir törenle açtı.Doğanın gücünü enerjiye dönüştüren Horasan & Tortum GES Projesi, Türkiye’nin en kısa sürede tamamlanan en büy​​ük güneş enerjisi santrali projesi olarak tarihe geçti. Horasan ve Tortum ilçelerinde toplam 535.000​​ metrekare alan üzerine kurulan santralleri, 3 ay gibi rekor bir sürede faaliyete geçerek; Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hidayet Kadiroğlu’nun teşrifleriyle ülkemiz, milletimiz ve insanlığın hizmetine sunuldu.

Santraller, en kısa sürede faaliyete geçen en büyük GES projesi olarak tarihe geçti.Elvan Gıda, bu yatırımıyla kullandığı enerjinin tamamını yenilenebilir enerjiden karşılayan ilk Türk gıda şirketi oldu.

Elvan Gıda'nın güneş enerjisi santrallerinden elde edilen elektrik, 17 bin hanenin 1 yıllık enerji tüketimini karşılayacak.Projenin, çevreye de önemli katkıları olacak.Santralin faaliyete geçmesiyle birlikte, yılda 30 bin 800 ton sera gazı salınımı önlenecek. Bu da yaklaşık 17 bin ağacın kesilmesini engelleyecek.Elvan Gıda, sevgi ve özenle üretilen, doğa dostu lezzetleriyle ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.